Корзина
48 отзывов
интернет-магазин техники и аксессуаров
+380444515734
+380 (44) 451-57-34
+380 (44) 486-60-64
+380 (98) 537-29-51

Що потрібно знати про кондиціонери

Що потрібно знати про кондиціонери

Сьогодні кондиціонери встановлюються практично у всіх офісах, магазинах, кафе і навіть квартирах. Ці зручні апарати буквально рятують від спеки влітку та зігрівають взимку. Але не всі однозначно позитивно відносяться до їх використання: хтось вважає, що кондиціонери дуже шкідливі для здоров’я, а хтось, навпаки, вже не уявляє комфортного життя без них.

Говорити, що користування кондиціонерами шкодить здоров’ю не зовсім правильно. Ці прилади мають як позитивні, так і негативні боки. Позитив — це, звісно, створення комфортної для людини температури.

Лікарі  стверджують, що найбільш поширена побічна дія від кондиціонерів — застуда. Так, кондиціонер може стати причиною не просто застуди, але й запалення легенів та інших хвороб.

Ще однією небезпекою кондиціонерів вважається фреон, який використовується для охолодження повітря. Так, фреон при високих концентраціях володіє наркотичною дією та може викликати задуху. Але таке можливо у випадку витоку фреону з кондиціонера. Тому потрібно слідкувати за його справністю.

Причинами негативного впливу кондиціонера на здоров’я людини є неправильне проектування, не професійне проведення монтажу, несвоєчасний сервіс та порушення інструкції з експлуатації  кондиціонера.

 

Корисні поради від фахівців і запобіжні заходи.

По-перше, не слід купувати кондиціонери, вживані, або купувати їх у сумнівних місцях. Такі апарати можуть бути небезпечні для здоров'я. На вибір кондиціонера впливають безліч факторів: розмір приміщення, розміщення його вікон по сторонах світу, кількість людей і електроприладів у кімнаті, а також інші параметри. Велике значення має вибір місця для розміщення кондиціонера в приміщенні.

По-друге, враховуйте стан здоров'я людей, що знаходяться в приміщенні, вибираючи режим роботи кондиціонера. Якщо на вулиці спекотно, то кожен, який опинився раптом в переохолодженому приміщенні, може застудитися. Не спрямовуйте струмінь охолодженого повітря прямо на людину. Відстань від кондиціонера до найближчого робочого місця повинно бути не менше двох метрів. Не допускайте переохолодження приміщення.

Не менш важлива й температура в помешканні, де живе дитина, особливо маленька — для доношеного новонародженого оптимальною є температура від 20 до 22 градусів, а для недоношеного — від 23 до 26. Для дітей від 1 до 18 місяців комфортною вважається температура від 18 до 20 градусів, а дітлахам після півтора року лікарі рекомендують таку саму температуру вдень і на градус нижче в нічний час.

Відносна вологість у дитячих приміщеннях має становити 40–55%, а температура — від 18 до 23 градусів залежно від віку дітей і функціонального призначення приміщення.

По-третє, використовуйте таймер для включення кондиціонера, який вимикається на ніч. На початку своєї роботи кондиціонер функціонує в турбо-режимі, щоб якнайшвидше привести повітря в приміщенні у відповідність заданим параметрам. Перебувати в кімнаті в цей момент небажано, тому буде краще, якщо кондиціонер підготує повітря в приміщенні до Вашого приходу.

Звичайний побутовий кондиціонер потрібно періодично чистити, особливо після тривалого зимового періоду, коли кондиціонер не працював, а при необхідності  замінювати фільтр. Якщо цього не робити, ефективність роботи пристрою знижується. Весь пил, який накопичує кондиціонер, осідає на фільтрах. Коли фільтри засмічуються, кондиціонер починає ганяти пил по квартирі, у нього послаблюється нормальний повітряний потік.

Як відзначають фахівці, різниця температури повітря в приміщенні і на вулиці не повинна бути більше восьми градусів. Цей стандарт є загальноприйнятим практично в усьому світі. З цієї причини рекомендується перед тим, як вийти з охолоджуваного приміщення на вулицю, якийсь час постояти в робочих приміщеннях, в яких відсутні не кондиціонери або в під'їзді.

Щоб не застудитися, потрібно правильно підібрати режим роботи охолоджуючого пристрою. Сучасні кондиціонери мають функцію, що забезпечує узгоджене хитання горизонтальних і вертикальних жалюзі. Це дає об'ємний повітряний потік, що виключає протяги. Оптимальне значення температури повітря на робочих місцях в офісах плюс 22-25 градусів. Також узимку не варто настроювати сильно високу температуру, тому що це знизить опір організму.

І, нарешті, знайте, що кондиціонер не провітрює приміщення. Він працює тільки з тим повітрям, що знаходиться в замкнутому просторі. Незнання цього факту приводить до того що, що люди взагалі зрікаються провітрювання приміщень, вважаючи, що свіже повітря надходить з кондиціонера. Санітарні норми провітрювання з появою кондиціонера не змінювалися, тому провітрюйте приміщення завжди, коли тільки є така можливість, незалежно від того, встановлений в кімнаті кондиціонер чи ні. Але не забувайте при цьому, що при провітрюванні кондиціонер повинен бути вимкнений.

Перераховані вище правила є основними при експлуатації кондиціонерів. Їх дотримання дозволить використовувати всі переваги цих пристроїв на повну потужність. Уникнути ж можливих проблем допоможе своєчасна консультація з фахівцями при купівлі та встановлення кондиціонера.

Дотримання цих простих порад збереже Вам здоров'я і дозволить насолоджуватися комфортом під час роботи і відпочинку.

 

Насколько вам удобно на сайте?

Рассказать Feedback form banner