Корзина
48 отзывов
интернет-магазин техники и аксессуаров
+380444515734
+380 (44) 451-57-34
+380 (44) 486-60-64
+380 (98) 537-29-51

Китай?

Китай?

Сьогодні дозволити собі кондиціонер можуть багато українських покупців. З різноманіття представлених сьогодні кондиціонерів, буває нелегко вибрати один остаточний варіант.

Одним із спірних моментів при виборі кондиціонера, є його країна-виробник. Так як в Україні, та й в світі теж дуже підозріло ставляться до всього китайського, модель з цієї країни відразу відштовхує особливо прискіпливих потенційних покупців. Давайте подумаємо, чи китайський кондиціонер гірше, ніж, скажімо, Малазійській? Погане ставлення до продукції, виготовленої в Китаї, виникло тому, що після розпаду СРСР, до нас в Україну потрапив величезний потік низькоякісних товарів. Саме так, це були в більшості своїй неякісні підробки розкручених світових марок.

У Китаї і сьогодні виробляються підробки, але загальна ситуація виробництва в цій країні кардинально змінилася. Сьогодні Китай пропонує дуже вигідні умови для роботи на виробництві на своїй території. У зв’язку з цим багато компаній, під маркою яких виробляється техніка (не тільки кондиціонери), розміщують своє виробництво в Китаї. Таким чином, зібрана на китайському заводі техніка задовольняє запитам рядового споживача і за якістю, і за ціною.

Додатковим аргументом на користь кондиціонера китайської зборки може стати термін гарантії на кондиціонер. За тривалістю він часто однаковий для японських і китайських моделей. Тим більше, зараз з’явилися марки кондиціонерів з японським компресором, але зібрані в Китаї.

Тим не менш, не варто забувати, що існують так звані “сірі” кондиціонери. Це -  низькосортний, несертифікований, а також підроблений товар. Щоб застрахувати себе від покупки такого товару, купувати кондиціонер потрібно тільки в спеціалізованих компаніях, які знають по досвіду, які моделі хороші, а які погані, а також проводять гарантійне обслуговування, зможуть відремонтувати кондиціонер, якщо поломка сталася після закінчення гарантійного терміну.

Чому не варто купувати кондиціонери в супермаркетах.

А тепер зворотна сторона медалі. Як вже говорилося, не всі китайські кондиціонери однакого корисні, іншими словами, є марки, яким професіонали не довіряють. Отже, якщо зараз літо і ви раптом, гуляючи з візком по улюбленому магазину побутової техніки, на одному із стелажів побачили кондиціонер! Ви давно про нього мріяли, а мрії мають збуватися. Тим більше, бачите цінник в $ 150-200 (для приміщення 18-25 кв.м) і вирішуєте його купити…

Тепер про наслідки, які періодично настають (і швидше за все настануть).

Варіант 1. Ви заплатили за кондиціонер, оформляєте заявку на монтаж. Вартість установки разом з витратними матеріалами становитиме близько $ 150. Після оплати монтажу з’ясовується, що монтажники приїдуть встановлювати кондиціонер через 2-3 тижні. Ви погоджуєтеся.

Монтажники приїжджають (через місяць) і встановлюють Вам кондиціонер. Ваші витрати $ 350-400 і 3 тижні очікування монтажу.

Варіант 2. Ви купили кондиціонер, але почувши про терміни установки, вирішуєте від неї відмовитися. По приїзду додому, Ви починаєте обдзвонювати кліматичні фірми приблизно з такими словами: «Я купив кондиціонер марки “ABC” в магазині “XZ”. Чи можете Ви мені його встановити?». У 80% випадків Вам відмовлять (сезон, у монтажників щільний графік), в 10% відмовлять, дізнавшись марку кондиціонера, в 9% випадків Вам назвуть ціну, від якої Ви відмовитеся і, нарешті, є шанс, що Ви знайдете бригаду, яка приїде в прийнятні терміни і встановить Ваш “XYZ” за $200-250. Якщо монтажники порядні, вони скажуть Вам відразу, що вони не забезпечують гарантії на кондиціонер та монтаж, якщо не зовсім порядні – залишать номер мобільного телефону, за яким Ви, якщо щось трапиться з Вашим “ABC”, НІКОЛИ не зможете їх знайти.

Дуже важливо пам’ятати! Гарантію на кондиціонер та монтаж дає компанія, яка його встановила! Ваші витрати – $ 400-450, 3-5 днів пошуку монтажників, 1 тиждень очікування.

Тепер розглянемо ймовірність поломки Вашого кондиціонера. Відразу скажу, що ймовірність цього достатньо велика, оскільки в кондиціонері за $100 ПРОСТО НЕ МОЖЕ БУТИ ЯКІСНИХ КОМПЛЕКТУЮЧИХ. Будьте готові до того, що ребра теплообмінника в кондиціонері “ABC” виготовлені не з алюмінію, а з алюмінієвої фольги, що погіршує теплообмін, товщина стінок труб теплообмінника на порядок тонше потрібної, корпус зовнішнього блоку буде зроблений з пластмаси, і, що найголовніше, – доповнить цей ансамбль компресор невідомого походження…

Загалом, будьте готові, що Ваш кондиціонер прослужить сезон або два.

Але, будемо розраховувати на краще і уявімо ситуацію, що кондиціонер зламався до закінчення гарантійного терміну. Добре якщо компанія “ZX”, що продала вам кондиціонер, погодиться нести свої гарантійні зобов’язання, адже, при нагоді під номером 2 установкою займалися сторонні монтажники. Припустимо вони погодилися і, можливо, вам навіть не доведеться знову платити за демонтаж і монтаж блоку. Далі Ви зіткнетеся з тим, що бригада монтажників приїде до Вас через тиждень, щоб демонтувати несправний кондиціонер, віддати його на експертизу (2-4 тижні), яка, звичайно ж, підтвердить несправність. Після цього наберіться терпіння місяць чекати коли полагодять кондиціонер. Адже напевно в супермаркеті “XZ” повний склад несправних кондиціонерів “ABC”, а комплектуючі до них треба чекати з Кітая дуже довго. У результаті Вам все полагодять, і кондиціонер буде як новий, або ж замінять на аналогічний (проблемний),… шкода, – літо на той час вже скінчиться.

Вихід Вашого кондиціонера з ладу після закінчення гарантійного строку тим більше буде закономірністю, так як його комплектуючі не передбачають більш тривалий термін роботи. Вартість ремонту, монтажу та демонтажу обійдеться в суму, яка вище тієї, за яку Ви купували кондиціонер, і як підсумок, через 1-1,5 року доведеться купити новий кондиціонер, згадуючи твердження “Ми не настільки багаті щоб купувати дешеві речі”.

Підсумовуючи сказане вище, скажемо, що купивши кондиціонер економ-класу відомої марки в будь-якій кліматичній фірмі, всього лише на 100-200 $ дорожче, ніж невідомий бренд в дешевому супермаркеті, Ви не тільки вбережете себе від усіх проблем, описаних вище, але і купите устаткування, яке при грамотній експлуатіціі прослужить вам більше 5 років.

Насколько вам удобно на сайте?

Рассказать Feedback form banner